Březen 2012

Monty

29. března 2012 v 19:21 | Lenča & Myška |  Videa s našima zvířátkama
Takže čaukyx. natočily jsme vám našeho nebo spíš babiččinýho novýho pejsánka Montyho. Ale nebudem to tu všechno psát dyš to máte ve videu :D :
Tak to byl Montíček a zatim se mějte
Vaše Lenča & Myška

Deník - 38.díl

25. března 2012 v 21:48 | Lenča & Myška |  Deník ♠
Takže čauky/x! Tak jsme se konečně po sto letech zase sešly :D. Mno kašlem na úvodní kecy a přejdeme rovnou k deníku:
Moc moc moc se omlouváme za tu přetaženou čtvrt minutu nějak nám to ujelo :/ :D. Tk zatim pp
Vaše Lenča & Myška

Články nebo videa

23. března 2012 v 0:00 | Lenča & Myška |  DUO články ◙
Natočit video je oproti tomu napsat dobrý článek, nebo článek ve kterém byste měli napsat o všem co se děje na blogu, co chystáte apod... mnohem snažší. Zabere vám to jen těch 10 minut, nebo prostě tolik kolik video trvá a nemusíte nad tím tolik přemýšlet jako nad článkem. My osobně si videa dopředu moc nepromýšlíme, nezkoušíme apod... Většinou si prostě jen řekneme: ,,Jdeme natočit deník..." vyndáme kameru a jdeme točit. Občas si sice řekneme: ,, Budeme mluvit o tomhle a tomhle." ale to je tak vše. Neděláme žádné zkušební pokusy jako např. Lady Vanilka. Řekly bychom, že většinu lidí baví shlížet videa víc, než číst články. Už proto že pokud se jedná o informační videa, stačí je poslouchat a při tom dělat něco jiného. A pokud jde o videa jako o upoutávky na film, tak je to určo mnohem zajímavější než číst článek. Pokud se chcete o videa více zajímat, točit amatérské filmy nebo dělat propracovanější videa je dobré pořídit si nějaký ten program. Videa, jako třeba deník, zážitky, nebo zkrátka normoš videa je naprosto zbytečné nějak upravovat, jelikož jsou to videa prostě jen na upozornění atd... Samozřejmě že pokud děláte např. upoutávku tak jí nemůžete udělat jen tak bez úpravy. Když už jsme u těch složitějších videí, jako např. již zmiňovaná upoutávka na film, je samozřejmě mnohem složitější a časově náročnější ji vytvořit, než napsat článek. Ale výsledek za to samozřejmě stojí. Pro shrnutí, my jsme spíše pro videa, už proto že nám připadají zajímavější, pro nás i pro vás zábavnější, ale samozřejmě není úplně nejlepší zakládat blog jenom na vudeích, takže občas se nějaký článek musí objevit.
Vaše Lenča & Myška

Dess dokončen!

22. března 2012 v 16:18 | Lenča & Myška |  Novinky atd. od Lenči a Myšky ♣
Takže čauky/x! Změnu dessu už jste určo postřehli, ale to ještě nebyla úplně konečná podoba. Konečná podoba je to až teď. Jestli jste si nevšimli co se na dessu ještě změnilo, tak se podívejte pod záhlaví! Ano, jedna zásadní změna na našem blogu :). Doufáme že vám toto horní ,,mini menu" poskytne lepší orientaci a že budete celkově s new dessem spokojeni :). Samozřejmě že jedno minus tohle (aspon doufáme) plus přineslo. A to ta zamořená stránky nesmyslnými články. Ale to se snad dá přežít a stojí to za výsledek ne? :)
Teď něco málo k tomu ,,mini menu": Možná jste si všimli že zmizly naše ,,odkazující řádky" nahoře v menu. Jestli se divíte proč tak ptz by teď už neměly žádný význam ptz všechno najdete v ,,mini menu" a tak je zbytečné je tam nechávat když navíc nevypadají zrovna moc hezky. A teď k položkám: Bublinka s nápisem ,,Přihlaš se" odkazuje na článek k přihlášení do klubu Flow. Po kliknutí na bublinku s nápisem ,,Kontakt" se dostanete do dalo by se říct ,,mikro menu" :D kde najdete náš mail, facebook. ICQ a skype. Další bublinka nese název ,,Naše filmy". Po kliknutí se o5 zobrazí ,,mikro menu" s odkazy ,,Cesta k přátelství"(zde najdete celý film+dokumentace a různé info) a ,,Sladký život superstar"(zde najdete info, upoutávku,... a v budoucnu samozřejmě i film). Předposlední tu máme bublinku ,,Zeptej se" o5 po kliknutí se dostanete do ,,mikro menu" ve kterém najdete tři kategorie pro vaše dotazy takže pokud od nás chcete vědět proč je něco tak jak je, chcete doporučení nebo máte nějaký jiný dotaz tak se určo nezapomeňte mrknou ;). A jako poslední tu máme bublinku ,,Aktuality". Sem je podle nás dobré se mrknout vždy pokud jste na našem blogu delší dobu nebyli nebo pokud jste tu poprvé. Zde najdete 5 kategorií: Pravidelná videa (tj. nejnovější deník, klikrtrénink, naše zážitky, apod.), Otázky a odpovědi (tj. nejnovější naše doporučení a Proč?→Proto!), Klub Flow (tj. novinky v klubu jako přehlídky mazlíčků, soutěže nebo změny apod.), Filmy (tj. články a videa týkající se našich filmů jako jsou upoutávky, dokumentace, apod. + samozřejmě new filmy :)), jako poslední tu máme kategorii Ostatní (tj. ostatní novinky třeba tenhle článek :D, příspěvky do rubriky vs. a prostě ostatní aktuality).
To by bylo mini menu a jeho mikro menu :D. Teď krátce k dessu celkově. Jak asi víte tentokrát ho dělala Lenča takže je na větší formát obrazovky který má asi více lidí než ten na který byl dělaný předchozí od Myšky (který už se ani nám moc nelíbil už byl prostě strašně okoukaný). Jinak doufáme že jste poznali že ty nápisy jsou jakoby v bublinách ptz udělat ty bubliny je něco strašnýho :D. Mno a toť asi k new dessu vše takže komentujte jak se vám líbí, co říkáte na naše ,,mini menu" a taky/x hlasujte v anketě pod článkem :)
Vaše Lenča & Myška


10 nejčastějších otázek

22. března 2012 v 15:05 Videa ►

10 nejčastějších otázek na nás:

Otázky z videa:
1. V jakém programu upravujete videa?
2. Kolik vám je?
3. Jaký je mezi váma vztah? (kámošky, sestry...)
4. Kdy bude film KNŽS?
5. Proč zpíváte když neumíte zpívat?
6. Kde bydlíte?
7. Jak často se scházíte?
8. U koho natáčíte?
9. Jak dlouho natáčíte?
10. Proč jste si založily blog?

Máš jiný dotaz?

22. března 2012 v 15:02
Čauky/x. Pro ty z vás kteří by u nás rádi viděli videoodpovědi nemáme nic moc pozitivního protože je zavádět nehodláme. Ale pokud máte nějaký dotaz, můžete nám napsat na e-mail nebo do komentů pod tento článek a my vám na něj odpovíme v deníku.

Chceš doporučení?

22. března 2012 v 14:59
Čauky/x! Chcete doporučit nebo spíše blíže popsat něco co vás u nás zaujalo apod.? (např. jak podle nás sepsat scénář, na co natáčíme nebo třeba jaký způsob používáme my ke zvlnění vlasů, ...). Pokud ano, tak nám pište do komentů pod tento článek a my vám buď natočíme video nebo napíšeme článek do rubriky Naše doporučení

Chceš vědět proč?

22. března 2012 v 14:54
Čauky/x! Máte na nás nějakou otázku proč je něco tak jak je, proč jsme se rozhodly tak a tak, proč je to a to jinak apod.? Pokud ano, tak pište do komentářů pod tento článek a my vám ji zodpovíme v článku v rubrice Proč? → Proto!


Kontakt

22. března 2012 v 14:37

E-mail

22. března 2012 v 14:36
Pokud nám chcete něco sdělit přes mail nebo chcete třeba rozhovor apod., pište sem:
lencaandmyska@seznam.cz

Upozornění: Prosíme neposílejte nám spamy, řetězáky a různé jiné přeposíláky (P.S.: i když to pošlete milionu lídí nesplní se to stejně jako když to nepošlete tak věřte že nebudete mít 4roky smůlu)

4. Přehlídka mazlíčků

19. března 2012 v 6:00 | Lenča & Myška |  4. Přehlídka mazlíčků
Takže čauky/x! Máme tady již 4. Přehlídku mazlíčků :) Jsme moc rády že jste se zapojily, a doufáme že se zapojíte i příště :) Do přehlídky nám tentokrát přišlo 11 fotek mazlíčků, což není moc ale ani málo :) Takže, ještě bychom chtěly upozornit, že se nesmějí schánět hlasy a zároveň poprosit ostatní členky, aby pokud na např. alíkovi uvidí: dáš mi hlas tady ? www.lencaandmyska.blog.cz pro ...... tak aby to okamžitě zkopírovaly, a poslali nám to na mail. Ta dotyčná která hlasy scháněla bude vyloučena z přehlídky. Více najdete tady: http://lencaandmyska.blog.cz/1107/new-pravidla-prehlidek-mazlicku doporučujeme si ten článek přečíst, je to dlouhé, ale důležité :) Tak a teď už konečně k mazlíčkům :)

Poslední šance posílat fotky !!

17. března 2012 v 19:08 | Lenča & Myška |  4. Přehlídka mazlíčků
.Čauky ! Chceme vás upozornit že dneska ( 17.03.2012 ) do 00:00 máte poslední šanci nám poslat fotky do přehlídky mazlíčků. Pokud by jste se rády zapojili ale nejste členky, tak přihlásit se můžete tady: http://lencaandmyska.blog.cz/1004/prihlas-se
a pokud už členky jste a chcete se ještě zapojit tak info jsou tady: http://lencaandmyska.blog.cz/1203/4-prehlidka-mazlicku-je-tu
doufáme že se ještě zapojíte, budeme moc rády :)
Vaše Lenča & Myška

Můžete nás podpořit v soutěži :)

10. března 2012 v 16:13 | Lenča & Myška |  Novinky atd. od Lenči a Myšky ♣
Čauky :) Zapojili jsme se do soutěže o Nej blog u Lady Vanilky. Je to na facebooku, a blog který bude mít nejvíce Like, získá reklamu na měsíc u samotné LV. Tak by jsme vás chtěli poprosit, pokud máte facebook a máte rády náš blog, můžete nás podpořit Likem :)
Nezabere vám to moc času a nám to pomůže :) Díky moc
Vaše Lenča & Myška

Natáčení Ckp vs. natáčení Sžs 3.část

7. března 2012 v 8:24 | Lenča & Myška |  Naše názory ©
  • Co se techniky týče při natáčení Ckp jsme na to tak nějak kašlaly. Sice jsme měly stativ a kameru ale to bylo tak nějak všechno :D nebylo to v HD kvalitě ale to nám nebránilo v natáčení. I když jsme měly stativ, občas to i s nim bylo rozlítaný, a rozbitej displey kterej byl na pár záběrů slepej nám v natáčení taky nezabránil.Když bylo dotočeno, naskytly se problémy se střihem. Už tak celý film nebyl v žádné extra kvalitě, taže jí ještě srazit střihem v Movie makeru by nebyl moc dobrej nápad. Takže si Lenča kupila(teda spíš mamka jí koupila :D) pinnacle studio (P.S.: měla jsem ho dřív než LV). ALE, stejně ještě nebylo po problémech. Program špatně bral formát videí, ale nás nenapadlo že to blbne kvůli formátu. Až asi po měsíci nás napadlo zkusit videa přeformátovat a to už bylo všechno OK.
  • Teď při Sžs sice stále nemáme reflektory, kolejnice, ... Ale už máme alespoň HD kameru a snažíme se co nejlíp vyřešit světlo. Záběry už by neměly bt rozklepané i když jsme si na jeden týden natáčení zapoměly stativ u babičky :D. Formát videí už je v pohodě a navíc Lenča má upgrdovanej pinnacle. Takže všechno bude prostě lepší.

Naše zážitky: Sladký život Superstar

4. března 2012 v 6:30 | Lenča & Myška |  Naše Zážitky
Takže po dlouhé době jsou tady naše další zážitky :) Tentokrát o SžS :)

4. Přehlídka mazlíčků je tu !

3. března 2012 v 6:00 | Lenča & Myška |  4. Přehlídka mazlíčků
Takže čauky/x ! Je tady další ( již 4. ) přehlídka mazlíčků :) Doufáme že se vás zapojí hodně. Nicméně všichni už nejspíš víte o co jde, ale pro ty nové co to nevědí to tady zopakujem. Přehlídky mazlíčků se mohou účastnit pouze členky klubu Flow. Je to jednoduché. Pošlete nám fotku vašeho mazlíčka, pokud žádné zvířátko nemáte, tak třeba babiččina psa, tety kočku, nebo koně na kterém jezdíte na kroužku, prostě vaše nejmilejší zvířátko :) Fotku nám pošlete na e-mail lencaandmyska@seznam.cz a k tomu přidáte krátký popisek typu: tohle je moje kočka, jmenuje se Micka. Jsou jí 3 roky, je to britská modrá kočka. Má ráda kapsičky whiskas, nejraději se povaluje a hraje si s klubíčkem nebo plyšovou myškou. Takže popis+foto pošlete na mail do určitého data. Budeme vás informovat tady i po mailu do kdy máte možnost posílat fotky. No a potom se udělá anketa, dá se tam jméno mazlíčka a komu mazlíček patří, a v článku budou fotky a popisky. Hlasování bude probíhat taky v určitý čas, nejspíš 2 týdny. Hlasy se nebudou schánět, je to čistě dobrovolné hlasování. Samozřejmě si můžete taky hlasovat sami pro sebe, ale měli by jste pouze jednou, My sice nemůžeme zjistit jestli si pro sebe budete hlasovat sami třeba 20krát, ale tak snad se tady nikdo takový nenajde. Jelikož se scháněním hlasů byly problémy, tak vás žádáme: pokud budete např. na alíkovi, a bude tam nějaká členka psát věci typu: prosím hlásneš mi tady ? a tam bude adresa našeho blogu, tak zkopírujte a pošlete nám to, jinak to řešit neumíme. Více o tomhle najdete tady: http://lencaandmyska.blog.cz/1107/new-pravidla-prehlidek-mazlicku . Tak to je asi vše, a tady už máte termíny, tak snad se vás přihlásí hodně :) A pro vítězku a jejího mazlíčka máme samozřejmě pěknou odměnu, to podle toho co to bude za mazlíčka :D
TERMÍNY
Fotky posílejte od: 03.03.2012
Fotky posílejte do: 17.03.2012
Hlasujte od: 19.03.2012
Hlasujte do: 02.04.2012

7. díl - podávání pac

2. března 2012 v 6:00 | Lenča & Myška |  KlikrTrénink koček ◙
Takže čauky/x! Konečně je tu další díl klikrtréninku koček :) tentokrát to bude podávání pac. Tak tady je videjko ;):
P.S.: Fakt sry za ten sahlej format ale pri nahrávání na yt se to prostě nějak pokazilo :/

dokumentace: náš soutěžní výtvor

1. března 2012 v 6:00 | Lenča & Myška |  Dokumentace
Čauky/x! Takže tady máte dokumentaci k našemu výtvoru který jste už určo viděli ale to je fuk :D tak tady to máte :) :
Toť vše takže se mějte a zatim bb
Vaše Lenča & Myška :)